Pondělí 18. říjen 2021
Svátek má Lukáš

Karlovarský kraj - Ve snaze snížit dopravní nehodovost a její následky proběhla v Karlovarském kraji ve dnech 20. až 22. září letošního roku dopravně bezpečnostní akce zaměřená především na kontrolu věnování se řízení motorového vozidla a situaci v silničním provozu ze strany řidiče.

Kromě toho se policejní hlídky v průběhu akce zaměřily také na kontrolu dodržování stanovené rychlosti, způsob jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, technický stav motorových vozidel, požívání alkoholických nápojů a návykových látek u řidičů a na dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů.

Policisté ze služby dopravní a pořádkové policie zkontrolovali přibližně 700 vozidel a zjistili téměř 200 přestupků. Nejčastějším přestupkem bylo nepoužití bezpečnostního pásu, a to v téměř čtyřech desítkách případů. V přibližně třech desítkách případů řidiči porušili rychlost a téměř dvacítka řidičů držela za jízdy telefonní přístroj. Častým přestupkem byl i nevyhovující stav vozidla, který policisté řešili v přibližně třiceti případech.

Kromě toho policisté během dopravně bezpečnostní akce řešili také nepředložení dokladu o pojištění odpovědnosti, nepoužití zádržného systému či požití návykové látky před jízdou.

Do dopravně bezpečnostní akce bylo zapojeno 60 policistů.

Aktuálně

Lidé

Zajímavosti

Tipy na výlet

Komentáře

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací