Lanovka na Imperial oslaví půlkulatiny. Cestující dostanou památeční jízdenku
Lanovka na Imperial. Foto zdroj: Dopravní podnik Karlovy Vary
Co se chystá

Karlovy Vary - Nejstrmější a druhá nejstarší tunelová lanovka v Evropě oslaví 115. narozeniny. Jedná se o lanovku spojující Divadelní náměstí v lázeňském centru Karlových Varů s hotelem Imperial. Její provoz byl zahájen 18. května roku 1907. V roce 1954 ji převzal do správy Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV), který ji provozuje dodnes.

„Jedná se o unikátní lanovou dráhu, která dokáže cestujícím výrazně zkrátit cestu do lázeňského centra. Je totiž k dispozici nejen lázeňským hostům ubytovaným v hotelu Imperial, ale i obyvatelům Karlových Varů, neboť navazuje na některé autobusové spoje,“ vysvětluje místopředseda DPKV pověřený řízením společnosti Lukáš Siřínek.

Vedení DPKV si k výročí zprovoznění lanové dráhy připravilo bohatý program, který je plánován na sobotu 28. května od 10 do 15 hodin. Každou hodinu bude otevřena strojovna lanovky doplněná komentovanou prohlídkou.

„Lanovka bude samozřejmě po celý den jezdit zdarma a každý cestující si odnese památeční jízdenku. Pro děti i dospělé jsme připravili soutěžní kvíz o hodnotné ceny,“ doplňuje předseda představenstva DPKV Jiří Vaněček, který na tento sváteční den srdečně zve všechny obyvatele města i turisty.

Lanová dráha Imperial je 127 metrů dlouhá a jízda mezi oběma stanicemi trvá zhruba jednu minutu. Lanovka překoná převýšení 57 metrů a jezdí rychlostí dva metry za sekundu. Za hodinu dokáže přepravit téměř osm set osob. Má elektrický pohon, je jednokolejná s výhybnou uprostřed.

2705lanovka

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru