Karlovarští policisté představili nového pomocníka v boji s kriminalitou v příhraničí
Foto: Policie ČR
Karlovy Vary

Karlovarský kraj - V rámci projektu EU s názvem „Společná přeshraniční policejní spolupráce v rámci preventivních a represivních opatření se zaměřením na boj proti extremistickým jevům“ se na Krajském ředitelství policie Karlovarského kraje v úterý 26. února sešli všichni projektoví partneři. V rámci společného setkání se uskutečnila prezentace spojovacího vozidla značky Mercedes-Benz Sprinter se speciálním vybavením, které bylo pořízeno v rámci tohoto projektu.

Všechny partnery projektu přivítal krajský ředitel plk. Mgr. Petr Macháček, který zhodnotil přínos projektu pro karlovarskou policii a vyzdvihl ojedinělost tohoto speciálního služebního dopravního prostředku a nazval jej exkluzivním pomocníkem v boji s kriminalitou v česko-německém příhraničí. Technická specifikace tohoto vozu bude inspirací pro další podobná vozidla v rámci Policie České republiky.

Plk. Macháček řekl: „Děkuji našim německým partnerům za participaci na tomto projektu EU, díky němuž se nám podařilo získat tohoto specifického pomocníka pro boj s kriminalitou v příhraničí. Je to důkaz naší vzájemné vynikající spolupráce, která završením projektu rozhodně nekončí, nýbrž nám naopak umožní spolupráci dále zintenzivnit a prohloubit.“

2802auto2

Posléze se slova ujal policejní prezident Policejního ředitelství Zwickau pan Conny Stiehl, který rovněž zhodnotil úspěšnou policejní spolupráci na obou stranách hranice, kdy pořízení techniky neznamená konec, ale výborný začátek. Ocenil ojedinělost vozidla a také spojení několika výkonných funkcionalit v jediném prostředku. Na závěr poděkoval všem osobám, které na projektu pracovali.

Pan mjr. Bc. Josef Šesták účastníky prezentace v krátkosti seznámil s technickým vybavením a funkcemi vozidla. Vozidlo slouží k zajištění všech druhů spojení od radiového po satelitní datové přenosy. Současně vozidlo plní také úlohu monitorovacího a štábního vozidla.

Automobil byl už několikrát operativně nasazen do výkonu služby a osvědčil se.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru