Po parku jezdila robotická sekačka, zloděj ji naložil do auta a ujel
ilustrační foto: CC0
Karlovy Vary

Chebsko - V sobotu 28. srpna letošního roku měl krátce po 16. hodině čtyřiatřicetiletý muž z Chebu do svého osobního automobilu naložit robotickou sekačku, která volně jezdila po travnaté ploše ve Františkových Lázních. Následně s ní měl z místa odjet.

Po několika málo minutách na místo dorazili strážníci Městské policie ve Františkových Lázních, kterým GPS lokátor na sekačce hlásil závadu. V parku, kde měla robotická sekačka jezdit po trávě, ovšem stroj neviděli a proto se okamžitě spojili s hlídkou Policie České republiky.

Následně bylo v tabletu podle GPS souřadnic zjištěno, že robotická sekačka by se měla nacházet v zahrádkářské kolonii v Chebu. Policisté z obvodního oddělení Cheb – město společně se strážníky do zahrádkářské kolonie vyrazili. Mezitím ale na tísňovou linku 158 oznámil čtyřiatřicetiletý muž z Chebu, že ve Františkových Lázních nalezl robotickou sekačku.

I s robotickou sekačkou se čtyřiatřicetiletý muž dostavil na obvodní oddělení Cheb – město. A to zhruba po hodině od jejího zmizení. Policistům měl uvést, že robotická sekačka vjela do silnice, tak jí vzal, aby nedošlo k jejímu poškození. Následně svou verzi změnil a policistům uvedl, že sekačku našel v parku a myslel si, že někomu ujela ze zahrady. Z důvodu, aby nedošlo k jejímu odcizení či poškození, jí vzal k sobě. Celou věc chtěl okamžitě oznámit na policii, ovšem zrovna se mu údajně vybila baterie v mobilním telefonu a proto vše oznámil později.

Po provedených šetřeních chebští kriminalisté čtyřiatřicetiletému muži sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let za způsobenou větší škodu.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru