TIP NA VÍKEND: Smrk, jedle, klen. Poznejte staré stromy v údolí řeky Ohře
Ilustrační foto: CC0
Karlovy Vary

Cheb - ​Muzeum Cheb pořádá v rámci programu „Pojďte s námi do přírody“ vycházku za nejzajímavějšími starými stromy v údolí řeky Ohře, a to mezi městem Loket a Svatošskými skalami. Průvodcem bude vedoucí přírodovědného oddělení Muzea Sokolov Jaroslav Michálek.


Účastníci si prohlédnou mohutné smrky, jedle, modřín, klen, topol, velké buky ale i památné břečťany popínavé. Cesta přírodu za poznáním se uskuteční v sobotu 8. 10. 2022, sraz je v 10:15 hod. u kašny na náměstí v Lokti. Doprava je individuální.

Trasa měří celkem zhruba 13 – 14 kilometrů a povede z loketského náměstí do údolí Ohře pod hradem, dále cestou podél řeky s výstupem k Vildenavě a Jeskynní vyhlídce. Vycházka bude pokračovat sestupem na konec meandru Ohře a do Svatošských skal. Cesta zpět povede podél řeky do Lokte.

Dle organizátorů by měli být účastníci vycházky vybaveni pevnou obuví, oblečením do terénu, svačinou a v případě zájmu také fotoaparátem.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru