Foto: Magistrát Karlovy Vary
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Infocentrum města Karlovy Vary připravuje otevření dvou nových poboček. Ta první vznikne ve zrekonstruovaných Císařských lázních, kde se bude jednat o společný projekt s Karlovarským krajem. Druhá pobočka bude otevřena ve Varšavské ulici, kam se Infocentrum přestěhuje ze stávajících prostor v Lázeňské ulici.

„Chceme, aby byly služby našeho infocentra dostupnější pro turisty i obyvatele města. Proto je varianta dvou poboček na obou koncích lázeňského centra pozitivní změnou, kterou lidé určitě ocení,“ říká primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Zatímco prostory v Císařských lázních jsou jasně dané, nová pobočka ve Varšavské ulici teprve vzniká. Jisté je, že se bude jednat o kontejnerový systém, který je moderní a momentálně jeho podobu, vnitřní rozložení a vybavení navrhuje Kancelář architektury města Karlovy Vary.

„Rádi bychom nové infocentrum ve Varšavské ulici otevřeli v polovině příštího roku. Je třeba vyřídit klasické stavební povolení, připravit inženýrské sítě a instalovat samotné kontejnery. Pak už zbyde jen vše přestěhovat. Věřím, že to zvládneme a nové infocentrum se bude lidem líbit,“ doplňuje primátorka.

Původně se uvažovalo o otevření nové pobočky infocentra v budově hlavní pošty. Po reorganizaci státního podniku ale není tato varianta reálná a proto přichází na řadu rychlé, dostupné a moderní řešení. 

„Budoucnost objektu, ve kterém infocentrum nyní sídlí, řešíme a zvažujeme pronájem nebo vznik galerie a ateliérů pro místní umělce,“ uzavřela Andrea Pfeffer Ferklová. 

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru