Ilustrační foto: CC0
Karlovy Vary

Karlovarský kraj každoročně vyhlašuje dotační titul, prostřednictvím kterého podporuje vydávání neperiodických publikací s tematikou regionu a jeho osobností. Letos bylo na tyto účely vyčleněno 575 000 korun. Krajští radní na jednom ze svých posledních zasedání schválili poskytnutí dotace 20 žadatelům.

„Kultura má mnoho různých oblastí, které pravidelně podporujeme. Snažíme se tak pomáhat v jejím rozvoji a současně ji přibližovat našim občanům, místním i zahraničním turistům. Tento program se tradičně těší vysokému zájmu, proto jsme oproti loňskému roku zvýšili jeho alokaci na 575 000 korun, a tudíž vyhověli vyššímu počtu žadatelů,“ uvedla radní pro oblast kultury a památkové péče Oľga Haláková.   

Žadatelé mohli získat dotaci v maximální výši 50 000 korun. Poskytnuté finance budou následně použity na pokrytí nákladů spojených s překladatelskými, vydavatelskými, tiskařskými a fotografickými službami, na grafické zpracování a rešerše.

S krajskou podporou v budoucnu vzniknou například tituly „Žluticko – jak ho znáte i neznáte“, který bude sloužit jako turistický průvodce této oblasti a okolí s výjimečnými památkami a krásnou přírodou. Tou se může pochlubit také Bečovská botanická zahrada, o jejím novodobém fungování vznikne fotokronika zachycující aktivity zahrady od roku 2005. Příznivci historické literatury si jistě rádi přečtou knihu o zaniklých obcích Slavkovského lesa nebo o historii nejstaršího přespolního běhu v západních Čechách, kterým je běh Kolem Tří rybníků ve Slavkovském lese. V roce 2023 proběhl již jeho 70. ročník. Pro nejen hudební nadšence vyjde kniha s názvem „Začátky Big Beatu na Sokolovsku 60´s“. Hrad Loket chystá vydání „Kouzelné stezky hradem – architektonický průvodce“ určené nejmenším návštěvníkům. Díky průvodci budou hravým způsobem objevovat hrad a jeho zajímavosti s ohledem na architektonické směry. 

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru