Foto: Karlovarský kraj
Karlovy Vary

Sokolov – Na půdě Gymnázia Sokolov proběhlo slavnostní ukončení projektu Move for help. Ten měl gymnazisty v uplynulém školním roce motivovat ke zdravějšímu životnímu stylu, pohybu a pomoci druhým, jak vyplývá z překladu. Žáci sportovními výkony, které byly následně převedeny na finanční dar, podporovali vybrané organizace v oblasti zdravotnictví nebo sociálních služeb. Šek s nejvyšší částkou převzala z rukou hejtmana Karlovarského kraje ředitelka Domácího hospice Motýl.

„Každou iniciativu, která motivuje mládež ke sportu a zdravějšímu způsobu života vítáme a moc rádi podpoříme. Kromě benefitu souvisejícím s fyzickým zdravím měl projekt také významný společenský přesah, přičemž týmy si dle svého uvážení vybraly jednu neziskovou organizaci, za níž takzvaně kopaly, a podpořily tak její činnost finančním darem. Děkuji všem za jejich zapojení a nasazení a doufám, že kromě hřejivého pocitu z pomoci potřebným si žáci odnáší také plno skvělých sportovních zážitků,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek, s tím, že realizace aktivity proběhla za finanční podpory Karlovarského kraje ve výši 50 000 korun.

Do projektu, který probíhal od podzimu loňského roku do června toho letošního, se zapojilo 21 týmů složených ze 2 až 7 členů napříč třídami GYMSO, celkem tedy 142 účastníků. Ti absolvovali 5533 jízd a 44 403 kilometrů, s tím, že na výběr byly následující sportovní aktivity: jízda na kole, koloběžce, kolečkových bruslích, chůze, běh nebo běh na lyžích. Vykonaný pohyb následně zaznamenali do aplikace, vygenerovali příslušný počet bodů, který byl následně přeměněn na finanční dar. Celkem se rozdělilo 100 000 korun, které poputují na podporu činnosti Domácího hospice Motýl, Hospice sv. Jiří v Chebu, Člověka v tísni a Denního centra Mateřídouška. 

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru