Při vyklízení pomáhají vězni z Ostrova. Foto: město Chodov/Martin Polák
Karlovy Vary

Chodov - Moderní zázemí pro pečovatelky v Chodově a nové sociálně terapeutické dílny pro stacionář Mateřídouška vznikají v těchto dnech v hospodářské budově u domu s pečovatelskou službou. Město v ní v těchto dnech zahájilo očekávanou a plánovanou rekonstrukci, při vyklízení pomáhá také skupina odsouzených z ostrovské věznice.

„Přímo zde vypomáhá šest věznů, jejich náplní je především odklízení starého nábytku, nepotřebného inventáře a vyklízení prostor,“ upřesnil ředitel věznice v Ostrově Zdeněk Nedvěd s tím, že vězni z Ostrova v průběhu roku vypomáhají i v jiných městech regionu. „Podílejí se například také na výstavbě tratě triatlonu,“ doplnil ředitel.

Samotné práce začnou v nejbližších týdnech, jejich konec je naplánovaný na říjen roku 2026. Náklady jsou spočítány na zhruba 32 milionů korun, přičemž 12,7 milionu korun město získá formou dotace a další dotační peníze očekává.

„K tomuto kroku přistupujeme jako město s plným vědomím jeho důležitosti, naše pečovatelská služba totiž nutně potřebuje moderní zázemí. Počet seniorů v našem městě každoročně roste a budova ze začátku 80. let už zkrátka neodpovídá dnešním potřebám,“ poznamenal starosta Chodova Patrik Pizinger s tím, že součástí nového prostoru budou i chráněné dílny chodovské Mateřídoušky, která se do domu s pečovatelskou službou přestěhuje „Její klienti zde mimo jiné budou pomáhat s výdejem jídel pro obyvatele domu,“ doplnil starosta.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru