Karlovarský kraj – Žáky posledního ročníku vzdělávání na základních školách čeká rozhodování o dalším směřování v cestě za vzděláním. S výběrem školy jim mohou pomoci výstavy škol s názvem Kam po základní škole? Ty se již tradičně uskuteční ve třech městech napříč regionem a na každé z nich se přestaví střední školy a střední odborná učiliště s nabídkou vzdělávacích oborů pro příští školní rok.
„Smyslem těchto výstav je představení středních škol a nabízených oborů středního vzdělání všem vycházejícím žákům základních škol. Žáci mohou navštívit výstavy při společné akci své školy a samozřejmě dorazit také se svými rodiči. Víme, že tyto výstavy jsou mezi žáky velmi oblíbené, protože nabízí prostor nejen pro samotné představení školy, ale také pro osobní konzultace a dotazy budoucích uchazečů o studium. Každou organizující školu jsme podpořili příspěvkem na zajištění dopravy a na propagaci akce,“ uvedla radní pro oblast vzdělávání, školství, tělovýchovy a sportu Hana Žáková.
První z výstav se uskuteční ve čtvrtek 9. 10. v prostorách Střední průmyslové školy Ostrov v čase 8:15-15:30 hod. Následovat pak budou výstavy v Chebu a Sokolově. V Chebu se bude konat ve čtvrtek 16. 10. na Integrované střední škole Cheb od 8 do 16 hodin a v Sokolově pak dne 23. 10. v prostorách Integrované střední školy technické a ekonomické Sokolov, a to od 9 do 17 hodin.