Karlovarští hokejisté zahájili poslední část přípravy na novou extraligovou sezonu
Karlovarští hokejisté znovu vyjeli na led. Foto: HC Energie Karlovy Vary
Sport

Karlovy Vary - Karlovarští hokejisté zahájili poslední část přípravy na novou extraligovou sezonu. Po fyzicky náročné červnové dřině na suchu vyjeli v neděli podvečer konečně znovu na led. Trenéru Martinu Pešoutovi se na úvodním tréninku hlásilo na tři desítky hokejistů, nechyběly ani čerstvě oznámené posily, útočníci Richard Nejezchleb a Alan Lyszczarczyk, a také obránce Sabahudin Kovačević, který se přes léto připravoval individuálně ve Slovinsku.

„Na ledě se chceme zejména věnovat hernímu systému. Máme tu pár nových hráčů, ale i těm z loňského ročníku chceme oprášit a případně lehce poupravit systém, kterým se chceme prezentovat. Kondici a silové přípravě se budeme věnovat na suchu. První týden máme víceméně jednofázově. Vždycky budou hráči trénovat na dvě skupiny, a to jak na suchu, tak na ledě.

Od příštího týdne najíždíme na dvoufázové tréninky, kdy trénujeme buď dvakrát na suchu a dvakrát na ledě, nebo máme ráno fázi a odpoledne zápas. Hráči toho tedy potom budou mít více než dost. Věřím, že nás to připraví na těžkou sezonu, která nás čeká,“ naznačil plán nejbližších dnů asistent Tomáš Mariška.

Ten společně se svými trenérskými kolegy přivítal na úvodním tréninku takřka šest kompletních formací. Dril na ledě už absolvovaly i dvě nejčerstvější posily, útočníci Richard Nejezchleb a Alan Lyszczarczyk. Oba mají nyní měsíc na to, aby si v Karlových Varech vybojovali smlouvu na letošní sezonu.

„Na zkoušku tu nyní máme více hráčů. Uvidíme, jakým způsobem se o místo porvou a přesvědčí nás, že do týmu patří,“ reagoval Mariška. Kromě zmíněných forvardů jsou na zkoušce i obránce Petr Šenkeřík a místní odchovanec, útočník Marek Švec.

Sestava zelenobílých ještě ani tak nemusí být kompletní, nicméně už nyní panuje na západě Čech s kádrem spokojenost. „ Věříme, že máme dostatek kvalitních hráčů, pokud se někdo objeví, tak se doplnění kádru samozřejmě nebráníme. Teď máme dostatečný počet hráčů na to, abychom z nich udělali ideální sestavu,“ dodává k aktuální soupisce staronových extraligistů.

Energetiky čekají už brzy i první přípravné zápasy. Nejprve 7. srpna přivítají Spartu, o dva dny později Plzeň.

„Snažili jsme se získat co nejkvalitnější soupeře, protože jen kvalitní příprava nás může dobře připravit na těžkou sezonu. Myslím si, že se nám to povedlo,“ liboval si šestatřicetiletý kouč. V přípravě jeho svěřence čeká mimo jiné i mezinárodní turnaj ve slovinském Bledu či souboj s Trenčínem či Znojmem.

Obnovená premiéra v nejvyšší soutěži čeká na Západočechy v pátek 14. září v Olomouci, hned poté následuje těžká čtyřzápasová domácí série. „Na extraligu se těšíme. O tom jsme snili, celý rok jsme o ni bojovali. Teď máme šanci, ale musíme se dobře připravit. Musíme být pokorní a pracovití, abychom v této zkoušce byli schopní obstát,“ říká Mariška.

Aktuální sestava A-týmu

Brankáři: Filip Novotný, Tomáš Závorka, Ondřej Kuchař

Obránci: Sabahudin Kovačević, Daniel Krejčí, Michal Plutnar, Matic Podlipnik, Martin Rohan, Vladimír Sičák, Ondřej Šafář, Petr Šenkeřík (try-out), Jan Tomeček, Lukáš Vágner, Filip Bernáth, David Tureček.

Útočníci: Stanislav Balán, Ondřej Beránek, Jakub Flek, Sebastian Gorčík, Dávid Gríger, Tomáš Havránek, Martin Kohout, Jaromír Kverka, Tomáš Rachůnek, Václav Skuhravý, Petr Stloukal, Marek Švec (try-out), Tomáš Mikúš, Richard Nejezchleb (try-out), Alan Lyszczarczyk (try-out), Adam Křemen.

 

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru