Cheb - Opět po roce mělo vedení chebské radnice milou povinnost pogratulovat Chebance Jiřině Břízové, která 14. 1. 2026 slavila úctyhodných 103 let.
Paní Jiřinka žije od roku 2012 v domově pro seniory v Dolním Rychnově a jak sama říká, je tady velice spokojená. Dodržuje si stále své rituály, každé ráno začíná protažením a lehkým procvičováním těla. Kvůli oční vadě už nemůže číst, ale o dění kolem sebe se zajímá. V odpoledních hodinách si vychutnává šálek kávy.
Cení si každé návštěvy, ráda si povídá a vypráví zajímavosti ze svého života, a že jich není málo. Proto ji velmi potěšila opětovná návštěva chebského starosty Jana Vrby, který jí předal květinu a drobný dárek. Při naší návštěvě byla přítomna i vnučka paní Jiřinky, která nám vyprávěla, jak babička dodržuje svůj denní režim. V kruhu rodiny oslavenkyně prožila i nedávné vánoční svátky.
Paní Jiřinko, přejeme pevné zdraví, elán a vždy dobrou náladu.

Gratulovat přišel i starosta města. Foto: město Cheb
