Neděle 23. únor 2020
Svátek má Svatopluk

Ústecký kraj – Možná bude někomu připadat absurdní vypravit se na prázdninový pobyt na místo vzdálené jen několik kilometrů. Ale i v kraji, který je znám svou těžební a průmyslovou výrobou, lze najít krásná, jak historická, tak i přírodní zákoutí pro oddech a relaxaci. Místo vhodné pro trávení společného času s rodinou nebo přáteli, vhodné pro dospělé i pro děti, a také třeba pro vašeho domácího mazlíčka. Věřte, že takové místo existuje...

Pod úpatím úchvatné hory se v údolí, v krásném parku, nachází malebné Lázně Kyselka ve městě zvaném Bílina. A za vlakovou stanicí, přes koleje, dojdete také k restauraci s velikou terasou, dětským hřištěm a přilehlým koupalištěm s autokempem. Město Bílina je lázeňským městem, které se nachází v Ústeckém kraji v okrese Teplice a okouzlí vás svými památkami, krásnou přírodou a tajemnou horou Bořní. Bořeň je skalnatý, znělcový vrch, jehož vrchol se nachází ve výšce 539 m n. m. a vévodí nejen městu Bílině, ale také celému Českému středohoří.

Město Bílina se proslavilo zejména díky léčivým pramenům nazývané Bílinská kyselka. Od počátku 19. století se město zapsalo v novodobé historii jako lázeňské a proslulo svými léčebnými lázněmi s přírodní minerální vodou. O minerálních vodách v Bílině se zmiňuje už v první polovině 16. století kronikář Václav Hájek z Libočan, ale až v roce 1712 byly zdejší prameny vyčištěny. Ve 2. polovině 18. století se začala zdejší voda stáčet nejprve do hliněných džbánků, které byly rozváženy po okolí a až později byla voda stáčena do lahví. Lékaři již tehdy doporučovali Bílinskou kyselku při nemocech dýchacích cest, záduše, při počátečním stadiu onemocnění tuberkulózou plic a dalších onemocněních.

V lázeňském parku, kde jsou rozmístěny lázeňské budovy, se nachází také letní kino, kde v letní sezóně promítají každý pátek a sobotu filmy a konají se zde různé koncerty. Nedaleko odtud je lesní kavárna, která vás uchvátí svou architekturou a atmosférou. Je tu i dětské hřiště s pískovištěm, také pódium pro živou hudbu a často se tu, pro svou romantickou atmosféru, která tu panuje již od roku 1893, konají svatby. Na druhém konci parku pak naleznete restauraci s minigolfem. Rozsáhlý park byl v Bílině vybudován v roce 1855. Lázeňský komplex Kyselka prochází v posledních letech rozsáhlou obnovou a město Bílina se snaží vzkřísit někdejší slávu tohoto krásného místa uprostřed lesů.

Fotogalerie

Pokud budete hledat ubytování, můžete využít nabídky autokempu a zajistit si nocleh třeba v chatkách nebo si postavit stan či zaparkovat přívěs, možností je i lůžko na ubytovně. Zázemí je velice dobré, ať už se jedná o toalety, sprchy, venkovní koryto s pitnou vodou nebo kuchyňku, ve které je lednice s mrazákem, sporák, základní kuchyňské nádobí a také mikrovlnná trouba.

Ceny jsou též velice příznivé, za 2 až 5lůžkovou chatku zaplatíte 300 až 750 Kč, stan nebo přívěs vás vyjde na 50 Kč za den a lůžko na ubytovně je k mání za 140 Kč na den. Chatičky jsou rozestavěné v půlkruhu, ve dvou řadách a uprostřed je louka pro stany s centrálním ohništěm a stoly s lavicemi. Je to skvělé místo pro společná setkání.

Přilehlé koupaliště sestává ze dvou bazénů, menšího brouzdaliště a velikého bazénu, který z jedné strany začíná metrovou hloubkou, zde je i tobogán a od necelé poloviny bazénu, která je přehrazena bójkami je část určena plavcům. Jsou zde i dvě skokanské věže. Tomu všemu vévodí úchvatný výhled na Bořeň.

Bezpečnost vašich věcí vám na koupališti zaručí uzamykatelné skříňky a vy si tak v klidu můžete užívat vodní radovánky. I zde samozřejmě naleznete pítko s pitnou vodou, toalety a šikovné převlékárny. V areálu koupaliště platí zákaz kouření, kouřit je povoleno pouze na místech k tomu určených, která jsou označena cedulkou a vybavena popelníkem.

Na koupališti se pořádají také kurzy potápění a jsou zde k dispozici hřiště na pétanque, beach volejbal a dětské prolézačky. Kromě restaurace jsou v areálu i dvě bistra. Vstupné činí 100 Kč pro dospělou osobu a 50 Kč za dítě, návštěvníci kempu mají vstupné o polovinu levnější. Výše vstupného je vykompenzována dobrým a bezpečným zázemím a nabízenými službami.

Takže pokud vás naše vyprávění zaujalo, máte další tip, kam vyrazit, ať už na výlet nebo na pár volných dní.

Aktuálně

Lidé

Zajímavosti

Tipy na výlet

Komentáře

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací