Úterý 16. srpen 2022
Svátek má Jáchym

Západní Čechy – Ve čtyřiapadesáti městech a obcích se i letos díky podpoře Skupiny ČEZ rozzáří na západě Čech nazdobené vánoční stromy. Energetická společnost totiž většině z nich opětovně a některým nově přispěla na nákup osvětlení a vánoční výzdoby. Po zrušených adventních trzích, tak alespoň výzdoba bude připomínat blížící se Vánoce. Celkem tak zahájí adventní čekání na Ježíška na 372 místech po celé České republice, bohužel již po druhé mnohde on-line.

„Nebyl to pro nikoho jednoduchý rok a nový nápor epidemie klade na psychiku lidí obrovskou zátěž. Proto jim chceme během Adventu nabídnout vzpruhu alespoň prosřednictvím krásné výzdoby, která potěší oči a snad i ducha. Zájem obcí o tento projekt každoročně stoupá. Díky němu nemusí zastupitelé příliš utrácet z obecní pokladny, a přesto mohou svým obyvatelům nabídnout kvalitní zážitek,“ říká vedoucí komunikace Skupiny ČEZ Ladislav Kříž. Jak dodal, adventní podpora měst a obcí probíhá letos již počtvrté, přičemž jejich letošní počet (372) je o pětinu vyšší než ten loňský.

Pouliční výzdoba a krásně nasvícené stromečky na náměstích budou i letos zachraňovat vánoční atmosféru. Alespoň to tak aktuálně vypadá v návaznosti na současné ochranná proticovidová opatření. Konkrétně na západě Čech přispěla společnost na výzdobu a slavnostní rozsvícení vánočních stromů čtyřiapadesáti obcím, a to v Plzeňském kraji 36 a Karlovarském kraji 18 obcím.

Plzeňský kraj - Bělá nad Radbuzou, Břasy, Bezvěrov, Dolní Lukavice, Dobřany, Horšovský Týn, Hrádek u Rokycan, Chrást, Kamenný Újezd, Kasejovice, Kašperské Hory, Kdyně, Kladruby, Klatovy, Klenčí pod Čerchovem, Líně, Město Touškov, Mlečice, Mirošov, Nečtiny, Nepomuk, Nýrsko, Plzeň 10 – Lhota, Plzeň 7 – Radčice, Přeštice, Rokycany, Staňkov, Strašice, Stod, Sušice, Svojkovice, Štěnovice, Švihov, Zbůch, Zbiroh, Železná Ruda.

Karlovarský kraj – Aš, Dolní Žandov, Františkovy Lázně, Habartov, Horní Slavkov, Hranice, Jáchymov, Jindřichovice, Kraslice, Křižovatka, Lázně Kynžvart, Loket, Nový Kostel, Hroznětín, Nejdek, Plesná, Sokolov, Valy.

Ve většině z nich se rozzáří vánoční stromy už tento víkend. Kvůli zpřísněným hygienickým opatřením to ovšem bude bez naplánovaného kulturního programu a tradičního zahájení vánočních trhů. Tedy bez stánků s perníčky a svařákem, ale třeba i s vánočními ozdobami a nabídkou originálních dárků pod stromeček; bez uměleckých vystoupení dětí, místních i přespolních umělců, společného zpívání koled a podobně.

Zatímco někdo si čekání na Ježíška krátí vyjídáním čokolád z adventních kalendářů, příznivci aktivního pohybu se mohou zapojit do adventní soutěže charitativní aplikace EPP – Pomáhej pohybem. Každý víkend na ně čeká sportovní výzva nebo kvízová otázka, více na www.facebook.com/EPPpomahejpohybem.

Aktuálně

Lidé

Zajímavosti

Tipy na výlet

Komentáře

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz