Pondělí 15. srpen 2022
Svátek má Hana

Roudnice nad Labem – Snad tímto článkem nezpůsobíme problémy v mnoha severočeských školách. Ale jde o nápad, který si přímo říká o to, aby se stal inspirací i pro ostatní. Povedla se zde myšlenka, jak využít vyučovaná řemesla v praxi a být zároveň velmi užitečný.

Před SOŠ a SOU v Roudnici nad Labem si můžete dát kávu a občerstvení z pojízdné minikavárny, ve které se dále prodávají výrobky místních kuchařů - cukrářů. A samozřejmě také káva. Za patnáct korun. Mimochodem lahodná. Není proto divu, že o přestávkách zde bývá fronta. Nakupují ale i ostatní kolemjdoucí.

„Byl to nápad, který jsme měli, aby žáci, ale i obyvatelé města Roudnice, měli ráno zpestření. Aby měli milé ráno. Naši autoklempíři a instalatéři vyrobili vozík a nyní do něj naši kuchaři vaří každé ráno kávu z místní litoměřické pražírny Zoban. A naši kuchaři pečou také sladké,“ říká ředitelka školy Helena Všetečková.

SOŠ a SOU Roudnice nad Labem vznikla 1. července 1999 sloučením Integrované střední školy, Odborného učiliště a Učiliště a Středního učiliště strojírenského, ke kterému došlo v rámci optimalizace škol v okrese. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště navazuje na dlouhou historii učňovského školství v Roudnici nad Labem.

Aktuálně

Lidé

Zajímavosti

Tipy na výlet

Komentáře

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz