Spolky a organizace v Aši si rozdělí dva miliony korun. Schválili to zastupitelé
Ilustrační foto: CC0
Karlovy Vary

Aš - Částka dvou miliónů korun se v tomto roce rozdělí mezi 27 organizací se sídlem na území města Aše, které působí v oblasti sportu, kultury a zájmových činností. Dotace pro žadatele o příspěvek nad 50 tisíc korun schválilo na prosincovém zasedání zastupitelstvo (celkem 1 762 799 Kč), příspěvky do 50 tisíc korun na počátku prosince rada města (celkem 237 201 Kč).

Jedná se o prostředky, které jsou přidělovány na základě žádostí jednotlivých organizací o podporu z Fondu na podporu celoroční činnosti. Výši dotace ovlivňuje mj. počet členů z věkové kategorie dětí a mládeže v těchto klubech, a také to, zda v klubech působí trenéři či další dobrovolníci.

V sedmadvaceti organizacích je dohromady registrováno 1523 členů, z toho ve věku do 18 let 616. Co se týče členské základny, je v Aši největší organizací Český rybářský svaz, ZO Aš s 211 členy, následuje TJ Jiskra Aš se 197 členy a BTSB fitness klub se 125 členy, ostatní organizace mají méně než 100 členů.

Největší příspěvek bude letos čerpat TJ Jiskra Aš, a to ve výši 358 407 Kč, následuje Volejbalový klub Aš (189 358 Kč) a Volejbal Aš – Klokani (178 833 Kč).

Další prostředky mohou ašské organizace na své akce čerpat v rámci programu grantové podpory města Aše a také jako individuální dotaci.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru