Zdroj: SZPI
Karlovy Vary

ČR - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila případ klamání o obsahu vitamínu A v nápoji Prime Hydration Lemon Lime.

Jde o poměrně drahý nápoj, který je populární mezi mladými díky sociálním sítím. Jednalo se o nápoj s datem minimální trvanlivosti do: 07.2024, který inspektoři SZPI úředně odebrali ve velkoobchodní prodejně potravin Sport Fitness Product s.r.o., U Prioru 804/3, Praha.

Laboratorní rozbor v akreditované laboratoři SZPI v Praze potvrdil, že obsah vitamínu A v předmětném výrobku byl pod mezí stanovitelnosti. Spotřebitelům tak mohla být poskytnuta zavádějící informace o skutečném složení, podle něhož měl výrobek obsahovat vitamín A v množství 180 mikrogramů na 100 mililitrů (µg/100 ml).

"V návaznosti na toto zjištění jsme dovozci uložili zákaz uvádění předmětné šarže do oběhu," uvedla inspekce.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru