Ilustrační foto
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Na podzim minulého roku byl vyhlášen nový stipendijní program pro studenty vyšších odborných škol oboru Sociální práce. Má pomoci zvýšit počet kvalifikovaných pracovníků v sociální oblasti a díky tomu postupně snížit výskyt negativních sociálních jevů v regionu. Krajští radní na jednom ze svých posledních zasedání schválili stipendia pro 11 žadatelů, kteří úspěšně splnili veškeré podmínky titulu.

„Karlovarský kraj podporuje mladé vysokoškolské talenty dlouhodobě. Poskytujeme stipendia pro studenty libovolného oboru s cílem zvýšit vzdělanostní strukturu obyvatelstva. Speciální program pak máme také pro studenty všeobecného a zubního lékařství, kteří se zavazují k tomu, že se po absolvování lékařské fakulty vrátí zpět do kraje a posílí kapacity lékařů. Po konzultacích se zástupci Vyšší odborné školy Chebu, která jako jediná v kraji obor Sociální práce vyučuje, jsme se rozhodli rozšířit stipendijní programy i o tento specifický obor, abychom motivovali potencionální zájemce o obor a zvýšili počet odborníků v oblasti, která obyvatele Karlovarského kraje pálí,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání, školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jindřich Čermák.

Výše stipendia byla v jednotlivém případě stanovena na 48 000 korun, stejně jako v případě pedagogických oborů.  O podporu mohli žádat studenti příslušného oboru v prezenční formě studia, kteří ukončili alespoň zimní semestr prvního ročníku a mají trvalé bydliště na území regionu. Zohledňoval se také dosažený prospěch, hodnocení studenta z klasifikovaných zápočtů a zkoušek nesmělo obsahovat stupeň dobře, tedy známku 3. Podmínkou podpory je pak závazek výkonu práce se sociálním zaměřením v Karlovarském kraji. Jedná se o 2 roky za každý rok vyplaceného stipendia.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru