Ilustrační foto: CC0
Karlovy Vary

Chebsko - Dosud neustanovená osoba měla již v roce 2022 na sociální síti nabízet zhodnocení finančních prostředků. Na tuto nabídku zareagoval jednapadesátiletý muž z Chebska, který si následně do svého počítače a mobilního telefonu nainstaloval software pro vzdálenou správu, čímž tato svá zařízení vzdáleně zpřístupnil. Poté měl investovat finanční prostředky ve výši několika set eur.

"V polovině května letošního roku byl muž telefonicky kontaktován mužem dosud neznámé totožnosti, který po něm požadoval, aby potvrdil bankovní převody z jeho běžného účtu, a to pod zástěrkou převodu výnosu z investice z roku 2022. Jednapadesátiletý muž na to zareagoval tak, že v aplikaci své banky postupně potvrdil několik odchozích plateb," popsal případ policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Tímto jednáním byla muži z Chebska způsobena škoda téměř 800 tisíc korun.

Chebští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, přečinu neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací a přečinu podvodu.

V případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

"Důrazně varujeme před podobně výhodnými investicemi, zejména do kryptoměn. Podobného podvodného jednání evidují kriminalisté bohužel více," dodal mluvčí.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru