Foto: Karlovarský kraj
Karlovy Vary

Karlovarský kraj - Zastupitelstvo Karlovarského kraje rozhodlo o rozdělení finančních prostředků v rámci dotačního Programu na podporu infrastruktury památek zapsaných na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Rozděleno bude celkem 11 milionů korun.

„Tento tradiční program je určen pro subjekty v Karlovarském kraji, které se nachází na území obce se zapsanou památkou na Seznamu světového dědictví UNESCO, a to pro památku Slavná lázeňská města Evropy, Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří a Kynžvartskou daguerrotypii. Ačkoliv je částka, kterou jsme vyčlenili z rozpočtu, vysoká, nedokáže uspokojit všechny žádosti, které nám byly na krajský úřad doručeny. Požadovaná výše žádostí o dotaci přesáhla 22 milionů korun. Přesto jsme se snažili peníze rozdělit tak, aby alespoň částečně uspokojily žadatele,“ uvedla náměstkyně pro oblast cestovního ruchu, lázeňství a UNESCO Andrea Pfeffer Ferklová. 

Dotační program slouží k zajištění plnění povinnosti kraje pečovat o rozvoj svého území a potřeby občanů a podpoře budování zázemí pro cestovní ruch obcí zapsaných na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO v rámci statků Great Spa Towns of Europe (Slavná lázeňská města Evropy), Hornický region Krušnohoří/Erzgebirge a Kynžvartská daguerrotypie.

Finance tak budou využity například na dopravní zpřístupnění nové expozice Kynžvartské daguerrotypie, parkovací plochy či úpravy komunikací na Božím Daru a v Horní Blatné, na stavební úpravy měšťanského domu v Jáchymově, který bude v budoucnu sloužit jako návštěvnické centrum, na úpravu veřejného prostranství v Mariánských Lázních, stavební úpravy objektu ve Františkových Lázních, který bude sloužit jako infocentrum a expozice či zlepšení návštěvnické infrastruktury v Karlových Varech.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru