Neděle 23. únor 2020
Svátek má Svatopluk

Karlovarský kraj - Na konci července letošního roku řešili chebští dopravní policisté dvě nehody, při kterých byli řidiči pod vlivem alkoholu. Po provedených úkonech policisté nyní oběma mužům sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

K té první mělo dojít ve Františkových Lázních, kde řidič osobního automobilu značky Fiat zřejmě nezvládl řízení při průjezdu levotočivé zatáčky, dostal smyk a následně s vozidlem narazil do oplocení zahrady. Po příjezdu policejní hlídky se jednapadesátiletý muž podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,82 a 2,03 promile. Policisté navíc v evidencích zjistili, že muž má platnou blokaci řidičského oprávnění. Škoda na vozidle a poničeném oplocení byla předběžně odhadnuta na částku téměř 85 tisíc korun.

Předposlední červencový den měl pod vlivem alkoholu usednout za volant osmatřicetiletý muž z Prahy. Ten v Mariánských Lázních zřejmě nezvládl řízení osobního automobilu značky Škoda, se kterým měl nejdříve najet na obrubník a následně se dostal do protisměru, kde narazil do trolejového vedení, u kterého poškodil elektrický rozvaděč. Po příjezdu policejní hlídky se muž podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Ta vyšla s pozitivním výsledkem 2,29 promile. Po nehodě byl řidič převezen a následně hospitalizován v nemocnici. Škoda na vozidle a poničeném elektrickém rozvaděči byla odhadnuta na 80 tisíc korun.

Osmatřicetiletému muži navíc policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti.

V případě prokázání viny viníkům hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Aktuálně

Lidé

Zajímavosti

Tipy na výlet

Komentáře

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací