Neděle 23. únor 2020
Svátek má Svatopluk

Karlovarský kraj - Vyšetřovatel odboru hospodářské kriminality Karlovarského kraje zahájil trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin Poškození finančních zájmů Evropské unie spáchaného ve formě spolupachatelství, kterého se měli dopustit dva podnikatelé z Karlovarska ve věku 36 a 42 let.

Toho se dopustili tím, že měli v úmyslu neoprávněně vylákat dotace ze sekce fondů EU na rekonstrukci a přestavbu jejich nemovitosti. "Měli uvádět nepravdivé údaje v žádostech o získání dotací a následně uměle navyšovat výdaje, jenž skutečně byly vynaloženy na projekt financovaný Evropskou unií. Dále měli vystavovat nepravdivé faktury k získání těchto dotací. Svým jednáním měli způsobit škodu necelých 16 milionů korun," uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Kriminalisté u obviněných mužů zajistili výnos z trestné činnosti, a to v celkové výši způsobené škody. Oběma obviněným mužům hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na 10 let.

Aktuálně

Lidé

Zajímavosti

Tipy na výlet

Komentáře

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací