Pátek 5. červen 2020
Svátek má Dobroslav

Karlovarský kraj - Počet pozitivně testovaných osob na koronavirus v Karlovarském kraji dosáhl dle hygieniků k pondělní 17. hodině počtu 154 osob, podle údajů Ministerstva zdravotnictví dokonce 162. Ministerstvo také hlásí další oběť nemoci.

Podle aktuálních informací zveřejněných na webu Ministerstva zdravotnictví zemřel za posledních 24 hodin další člověk z Karlovarského kraje s nemocí Covid-19. Byl starší šedesáti let. Počet obětí koronaviru v kraji tak stoupl na šest. 17 osob se podle krajských hygieniků z nemoci vyléčilo.

Česko má nyní 80 známých úmrtí v souvislosti s nákazou. Celorepublikově je 4828 pacientů s nákazou virem SARS-CoV-2, provedeno bylo dohromady přes 91 tisíc testů. V Ústeckém kraji nyní připadá 40 nemocných osob na sto tisíc obyvatel.

Po nedělním propadu na 115 nových případů se v pondělí objevilo dalších 235 nemocných po celém státě. Trend je ale dlouhodobě příznivý a nových případů nepřibývá exponenciálně. I proto se vláda rozhodla mírně rozvolnit stanovená opatření. Otevřou třeba některé další typy maloobchodních prodejen, mírnější jsou i pravidla pro individuální sportování. O nových pravidlech píšeme detailně v článku Začínáme znovu žít? Váda umožní provoz dalších prodejen, individuálně sportovat bude možné bez roušek..

Počty případů podle okresů v Ústeckém kraji:

  • Karlovy Vary 44 (o den dříve 43)
  • Sokolov 17 (16)
  • Cheb 93 (90)

Aktuálně

Lidé

Zajímavosti

Tipy na výlet

Komentáře

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací