Ilustrační foto
Karlovy Vary

Karlovarsko - Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání osmačtyřicetiletého muže z Karlových Varů, kterého obvinili ze spáchání přečinu vydírání. 

"Obviněný muž měl na konci dubna letošního roku kolem devatenácté hodiny večerní na autobusové zastávce v Karlových Varech potkat jemu známého devětačtyřicetiletého muže, kterého oslovil s tím, že na sobě má bundu, která měla být odcizená společně s finanční hotovostí a mobilním telefonem jeho známému, přičemž po něm požadoval jako kompenzaci finanční hotovost. Dále mu obviněný muž předal své telefonní číslo s tím, že vše teď bude vyřizovat on. Devětačtyřicetiletý muž ze zdravotních důvodů toto sdělil svému třiaosmdesátiletému otci, který na uvedené číslo zavolal a sdělil, že vše bude za syna vyřizovat on. Oba muži si telefonicky domluvili schůzku, kdy senior předal obviněnému muži domluvenou finanční hotovost," popsal začátek případu policejní mluvčí Jan Bílek.

O dva dny později měl třiaosmdesátiletého muže kontaktovat z neznámého čísla, kdy se představil jiným jménem a požadoval finanční hotovost, která měla být údajně odcizena společně s bundou. Dále měl sdělit, že pokud finanční hotovost neuhradí, tak fyzicky ublíží některým členům jeho rodiny. Následně došlo mezi muži k další schůzce, kdy obviněnému předal další finanční hotovost. 

"V dalších několika případech měl obviněný muž třiaosmdesátiletého seniora opakovaně kontaktovat z neznámého čísla, přičemž si vždy vymyslel nějakou záminku, aby mu senior předával požadovanou finanční hotovost. Jednalo se například o to, že měl senior poškodit osobní automobil, urážet různé menšiny nebo předávat falešné bankovky. Při tom mu mělo být ze strany volajícího vyhrožováno fyzickým napadením jeho rodiny," pokračoval mluvčí.

Senior ze strachu o život a zdraví své a svých příbuzných obviněnému muži vždy předal na různých místech v Karlových Varech požadovanou finanční hotovost, a to přibližně v deseti případech. Tím mu byla způsobena škoda téměř 300 tisíc korun. 

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky. 

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru