Foto zdroj: Karlovarský kraj
Karlovy Vary

Karlovarský kraj - Pro cenné kovy i pro radost z pohybu se vydala na letní Olympiádu dětí a mládeže do Jihočeského kraje početná výprava mladých sportovců z našeho regionu. A o tom, že své poslaní vzala rozhodně za své, svědčí i první medaile, které vybojovala. Stříbro cinklo Matěji Stašovi v paraplavání a z bronzu se v orientačním běhu raduje Jakub Ritter. Sportovcům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

Karlovarský kraj reprezentuje na jihu Čech téměř 200 sportovců. Ještě před odjezdem jim popřál štěstí hejtman Petr Kulhánek, podle kterého mohou být juniorské hry jízdenkou pod skutečné olympijské kruhy, pokud ve své píli a snaze vytrvají. „Již samotná účast na Olympiádě dětí a mládeže znamená, že jsou těmi nejlepšími, a já všem sportovcům, zejména těm z Karlovarského kraje moc držím pěsti, aby předvedli takové výkony, za které na sebe budou pyšní. Věřím, že řada z našich reprezentantů ukáže, že i když přijeli z jednoho z nejmenších krajů, jejich talent, bojovnost, dovednosti a schopnosti jsou obrovské,“ uvedl hejtman.

Na úspěch si karlovarští sportovci nejvíce věří v několika disciplínách. Jedním z nejnáročnějších výběrů prošli fotbalisté, kdy je trenér Zdeněk Uhlík sledoval přes tři čtvrtě roku. Podle jeho názoru jsou skvěle připraveni na utkání o medaile. Štěstí jim možná přinese i letošní vlajkonoš fotbalista Josef Němec, držitel dvou ligových titulů se Spartou a dnes expert České televize. Medaile může přinést i kanoistika, ve které kraj reprezentuje jediný mladší žák – Kryštof Kvapil. Ten přebírá štafetu z minulých her po bratru Matějovi. Soutěží ve sprintu, slalomu i kayak crossu, na kajaku i kanoi. Jezdí od pěti let, loni byl v Českém poháru šestý a na mistrovství republiky čtvrtý. K dalším nadějím patří sportovní střelkyně Klára Floderová se vzduchovou pistolí. Je dvojnásobnou vicemistryní republiky a letos byla s družstvem třetí na mezinárodním závodě v Itálii. Ambice v atletice bude mít na šedesáti metrech lídryně republikové tabulky Ema Trávníková a na osmistovce Luisa Victoria Máj, která je v aktuálním domácím pořadí druhá.

Největší multisportovní akce v republice probíhá od pondělí do čtvrtka v Českých Budějovicích, Táboře a Hluboké nad Vltavou. Soutěžit zde bude celkem 3395 nadějných sportovců ve 20 sportech a 78 disciplínách. Podpořit sportovce můžete přímo na 30 sportovištích v jižních Čechách, nebo jim můžete fandit u živých přenosů z vybraných závodů a zápasů na ČT sport a platformě ČT sport+. Streamy lze také sledovat na Czech Team TV nebo v mobilní aplikaci Olympijský tým, kde najdete i program, výsledky, články, videa či online mapu důležitých míst. Všechno podstatné tak budete mít vždy pod palcem a nic vám neuteče.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru