Pátek 5. červen 2020
Svátek má Dobroslav

Karlovarský kraj - Karlovarský kraj rozdělí respirátory a roušky i onkologickým ambulancím v regionu a onkologickému oddělení chebské nemocnice pro jejich pacienty.

Hejtman Petr Kubis uvedl: „Celkem rozdělíme třem onkologickým pracovištím a onkologickému oddělení chebské nemocnice 3050 respirátorů a 4 tisíce roušek. Chceme tak přispět k tomu, abychom chránili pacienty, kteří se léčí s onkologickým onemocněním a každá i lehčí nákaza může mít velmi vážné důsledky pro jejich zdravotní stav.“ V tomto případě se nejedná o dodávku ochranných prostředků od státu, ale o pomůcky, které kraj zakoupil navíc. Lékaři by je pacientům měli rozdat podle potřebnosti.

Krajský radní Jan Bureš dodal: "Je povinností každé civilizované společnosti se postarat o ty nejzranitelnější skupiny obyvatel. Kromě toho, že se kraj snaží o preventivní opatření v pobytových zařízeních sociálních služeb a ochranné prostředky posílá i do léčeben dlouhodobě nemocných, tedy zejména seniorům, chce tímto způsobem pomoci také onkologicky nemocným lidem."

Ochranné prostředky dostanou tato onkologická pracoviště:

  • HematoCentrum s.r.o., Karlovy Vary – 650 ks respirátorů a 1000 ks roušek
  • Medifi ambulance s.r.o., Sokolov – 800 ks respirátorů a 1000 ks roušek
  • Onkologická ambulance s.r.o., Karlovy Vary – 800 ks respirátorů a 1000 ks roušek
  • Nemocnice Cheb (obor klinická onkologie) – 800 ks respirátorů, 1000 ks roušek

Aktuálně

Lidé

Zajímavosti

Tipy na výlet

Komentáře

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací