Pátek 5. červen 2020
Svátek má Dobroslav

Karlovarský kraj - Ministerstvo financí poskytlo Karlovarskému kraji neinvestiční účelovou dotaci ve výši 10 milionů korun na pokrytí nezbytných nákladů v souvislosti s šířením koronavirové nákazy.

O dotaci požádal ministryni Alenu Schillerovou hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis. Kraj by měl finance využít na mimořádné výdaje spojené s pořizováním ochranných prostředků a s realizací krizových opatření.

​„Musím velmi ocenit, že nám ministerstvo financí vyšlo vstříc a dotaci jsme získali v krátkém čase. Finanční prostředky použijeme jednak na nákup ochranných prostředků, především respirátorů do nemocnic a pro další zdravotníky, na pořízení dezinfekčních prostředků do škol, kde zajišťujeme ve spolupráci s městy hlídání dětí hasičů, policistů, zdravotníků, na vybavení odběrových míst a podobně. Řešit také budeme v některých případech dovybavení karanténních prostor,“ vysvětlil hejtman.

Peníze může stát poskytnout krajům na základě krizového zákona. V případě Karlovarského kraje musí být finance řádně vyúčtovány do 31. 12. 2020.

Aktuálně

Lidé

Zajímavosti

Tipy na výlet

Komentáře

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací