Pondělí 22. červenec 2019
Svátek má Magdaléna

Karlovarsko - O víkendu byla za účasti náměstkyně hejtmanky Daniely Seifertové slavnostně otevřena nová expozice městského muzea v Horní Blatné. Návštěvníci se díky ní mohou seznámit s dějinami krušnohorského města, s tradičními řemesly a zejména pak s historií zdejšího hornictví. Projekt realizovalo město Horní Blatná s obecně prospěšnou společností Montanregion Krušné hory - Erzgebirge.

V minulém roce bylo muzeum, které převzalo do správy město Horní Blatná, po čtyřiceti letech uzavřeno. Jeho prostory se dočkaly kompletní rekonstrukce, včetně obnovení vytápění a instalace nového inventáře. Dnešní expozice se skládá z exponátů karlovarského a sokolovského muzea a ve velké míře také z předmětů od místních občanů. Ti je do muzea darovali či zapůjčili na základě výzvy starosty. Návštěvníci uvidí například krušnohorskou paličkovanou krajku, nádobí ze stříbra a cínu nebo model vratného vodního kola a důlního čerpadla s mihadly.

Na otevření muzea se kromě města podíleli také kurátorka Miluše Kobesová, Jan Prudík a ředitel obecně prospěšné společnosti Montanregion Krušné hory - Erzgebirge Michal Urban. Do budoucna se počítá s tím, že se expozice rozroste ještě o další nové přírůstky. Otevírací doba muzea prozatím nebyla stanovena.

Aktuálně

Lidé

Zajímavosti

Tipy na výlet

Komentáře

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací